»Στη Γ΄Εθνική ο Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας! [Posted on Wednesday May 23, 2018]  »Άνδρες (Play Offs): Ιωνικός ΑΣ - Ηλυσιακός ΑΟ 55-51 [Posted on Tuesday May 22, 2018]  »Γυναίκες: Τελική Βαθμολογία [Posted on Thursday March 15, 2018]  »Παίδες: Τελική Βαθμολογία [Posted on Tuesday January 30, 2018]  »Έφηβοι: Τελική Βαθμολογία [Posted on Tuesday January 30, 2018]  »Κορασίδες: Τελική Βαθμολογία [Posted on Sunday March 25, 2018]  »Νεάνιδες: Τελική Βαθμολογία [Posted on Tuesday February 27, 2018]  »Πρόγραμμα Ακαδημιών 21 έως 27 Μαΐου [Posted on Monday May 21, 2018]  »Κλήσεις MVP αθλητών-τριών Μίνι στο All Star Game [Posted on Saturday April 21, 2018]  

Έγινε σήμερα στα γραφεία της ΕΣΚΑ o ορισμός για το τουρνουά Junior Αγοριών (2007 και νεότεροι). Η ομάδα μας ορίστικε στον 1ο Όμιλο, με αντιπάλους τις ομάδες:

- ΑΟ Ζευς Ερυθρού

- ΑΟ Πρωτεύς

- ΑΠΣ Φίλιππος

- ΑΟ Λεοντείου

- ΠΑΟ Κουκάκι

- ΑΕ Αίολος-Ταύρος 2006

- ΝΕΦΟ Νικηφόρος

- ΑΠΣ Οιωνός

- ΓΣ Απόλλων

Το τουρνουά είναι ενός γύρου και οι ομάδες θα παίξουν μόνο μία φορά με κάθε αντίπαλο, στην έδρα που έχει ήδη οριστεί.

Λόγω του αναπτυξιακού χαρακτήρα, δεν θα υπάρξει βαθμολογία ομίλων.

Οι αγώνες ξεκινάνε την Κυριακή 11 Μαρτίου, όπου η ομάδα μας παίζει εκτός έδρας με τον ΝΕΦΟ Νικηφόρο.

 

Το πλήρες πρόγραμμα των Junior Αγοριών υπάρχει στο Match Center:

http://basketball.ionikosnf.gr/index.php/match-center/monthcalendar/2018/5/48

academies 330x330

  1. Μίνι Αγορ.: Ιωνικός ΑΣ - Εύνικος ΓΑΣ 28-33
  2. Προμίνι Αγ.: ΑΕ Γκράβας Πατησίων - Ιωνικός ΑΣ (Αναβλήθηκε)
  3. Παμπαίδες Β': Τελική Βαθμολογία
  4. Μίνι Κορ.: Ιωνικός ΑΣ - Αχαρνής ΛΦΜ 31-34
  5. Μίνι Αγορ.: ΓΣ Πατησίων - Ιωνικός ΑΣ 20-0 (44-31)
  6. Παμπαίδες Β': ΑΣΚ Τριπλή Κορώνα - Ιωνικός ΑΣ 63-31
  7. Προμίνι Αγ.: Ιωνικός ΑΣ - ΑΠΣ Οιωνός 26-42
  8. Παμπαίδες Β': Ιωνικός ΑΣ - Υπεροχή Εξαρχείων (Εξ αναβολής) 0-20 (36-38)
  9. Μίνι Αγορ.: Ιωνικός ΑΣ - ΟΦΗ Ηρακλείου 14-57
  10. Παμπαίδες Β': Ιωνικός ΑΣ - ΑΟ Γαλατσίου 35-61
  11. Μίνι Κορ.: ΓΣ Ωρωπού - Ιωνικός ΑΣ 42-29
  12. Προμίνι Αγ.: ΑΟ Γαλατσίου - Ιωνικός ΑΣ 62-25
  13. Μίνι Κορ.: Ιωνικός ΑΣ - ΑΟ Ένωση Ηλιού 32-46
  14. Μίνι Αγορ.: ΑΟ Θρακομακεδόνων - Ιωνικός ΑΣ 20-0 (35-20)
  15. Προμίνι Αγ.: Ιωνικός ΑΣ - ΓΣ Βριλήσσια Β 10-85
  16. Παμπαίδες Β': ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας - Ιωνικός ΑΣ 20-0 (61-18)
  17. Μίνι Αγορ.: Ιωνικός ΑΣ - ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ 16-66
  18. Μίνι Κορ.: Εύνικος ΓΑΣ - Ιωνικός ΑΣ 58-22
  19. Προμίνι Αγ.: ΑΟ Φιλοθέης - Ιωνικός ΑΣ (Αναβλήθηκε)
  20. Παμπαίδες Β': Ιωνικός ΑΣ - Υπεροχή Εξαρχείων (Αναβλήθηκε)

Υποκατηγορίες